whatsap
Evde Sonda

Evde Sonda

Sonda kullanım amacına göre beslenme sondası ve idrar sondası olarak ikiye ayrılmıştır.

İdrar sondası yatağa bağımlı olarak yaşayan yada idrar yapma bozuklarında mesanenin boşaltılmasında kullanılan kauçuk (kısa süreli) ve silikon (uzun süreli) dan üretilen bir meteryaldir.

Evde idrar sondasıda diğer girişimler gibi steril koşullarda uygulanması gereken özellikli  bir işlemdir.Özellikle erkek hastalarda prostat preblemi varise dikkatle uygulanmalı ve takip edilmelidir.

İdrar Sondası Ne Zaman Değiştirilmeli?

İdrar sondası kauçuk sondalarda kısa süreli kullanım için üretilmiş olup yüzeyleri pürüzsüz değildir ve enfeksiyona son derece açıktır bu yüzden kauçuk sondalar en fazla 7 gün kullanılmalıdır.

Silikondan üretilmiş idrar sondalarının yüzeyleri pürüzsüzdür ve enfeksiyon riski daha düşüktür.

Uzun süre evde idrar sondası kullanması gereken hastalaarda silikon sonda tercih edilmeli ve sonda her 3-4 haftada bir değiştirilmelidir.

Bizde Evde Sağlık Merkezi olarak EVDE SONDA takma ve değiştirme hizmeti vermekteyiz.

Evde Sonda Takma

Evde Sonda Takma gerekli steril koşullar oluşturularak sağlık profosyeni tarafından uygulanmalıdır. Sonda takma işleminde sonra hasta ve yakınlarına sonda takibi ve bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında eğitim verilmelidir.

Evde Sonda Takma Fiyatı

Evde Sonda Hizmeti fiyatları ve detaylı bilgi için Evde Sağlık Merkezi ile iletişime geçiniz.

BESLENME SONDASI-NAZOGASTRİK SONDA NEDİR?

Beslenme sondası yutma güçlüğü yada çeşitli nörolojik veya  anatomik problemlerden kaynaklanan ve ağız yoluyla beslenemeyen hastaların burunlarından uygulanan bir işlemdir.Beslenme sondası da hastaya uygulanan her girişim gibi steril koşullarda ve işinin ehli kişilerce uygulanması gereken bir işlemdir.beslenme sondası takıldıktan sonra takibiide çok öenmlidir.Her mama uygulaması itina ile yapılmalı ve mutlaka mamadan sonra bir miktar su verilmelidir.

Beslenme sondası takılan hastalarda dikkat edilmesi gerekn hususlardan biriside tolerasyon dediğimiz hastaya verilen mamaların sinrilmesinin takibidir ve mutlaka kontrol edilmelidir.

Bizde Evde Sağlık Merkezi  olarak hastlarınıza beslenme sondası uygulamasını işinde uzma persenollerimizle gerçekleştirmekteyiz. Sizde beslenme sondası takılması ücreti rezarvasyon ve detaylı bilgi almak için bizi arayın

İletişim Bilgileri

05522910860

Biz Sizi Arayalım!

500+

Evde Hemşire Hizmeti

202+

Evde Doktor Hizmeti

60+

Evde Fizik Tedavi