whatsap
Evde Serum

Evde Serum

Serum; hasta tedavisinde kullanılan ve intraket adı verilen kanülle damar içerisine enjekte edilen bir çözeltidir. Kullanım amacına göre başlıca serumlar izotonik (%0,9 sodyum),isolayt (dengeli) ve  dekstroz (vücudun enerji gereksinimi için gerekli olan bir şeker türü)

Serum Damara Nasıl Takılır?

Hastaya uygun pozisyon verilir.Eller yıkanılıp eldiven takılır hastanın serum takılacak koluna turnike uygulaması yapılır. Damar gözle ve elle muayene edilerek uygun uzunluğa ve çapa sahip olan damar seçilir. Alkol ile dezenfeksiyon sağlanır, uygun intraket (branül,kelebek) seçimi yapılarak steril koşullarda usulüne uygun olarak cilt 45 derece açı ile geçilerek damar yolu açılır. Branülün alt kısmından kan geldiği gözle görüldüğü zaman sabitleme işlemi gerçekleştirilir ve uygun serum hastaya uygulanmaya başlanır.

Evde Serum Neden Takılır?

Sıvı kayıplarında sıvı elektrolit dengesini sağlamak için serum takılır.

Beslenme bozukluğu olan bireylerde enerji sağlamak için veya parenteral (damar yolu ile beslenme) amacı ile serum takılır.

Gerekli durumlarda ilaç uygulaması yapmak için serum takılır.(antibiyotik vb)

Vitamin desteği için evde serum takılır.

Bizde Evde Sağlık Merkezi olarak hastalarımızın ihtiyaçlarına göre evde serum hizmeti vermekteyiz.

Evde Serum Takma İçin Ne Yapmalıyım?

Evde Serum Takma işlemi bir sağlık profosyoneli tarafından uygulanması gereken  tedavi yöntemidir.

Serum takmayı gerektirebilecek başlıca sorunlar ise beslenme bozukluğuna bağlı enerji kaybı,vitamin desteyi ve antibiyotik uygulamasıdır.Serumla birlikte uygulanacak antibiyotik mutlaka bir uzman tarafından önerilmelidir.

Evde serum taktırmak için Evde Sağlık Merkezi iletişim kanallardan dilediğiniz bir yöntemi seçip bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Evde Serum Hizmeti

Evde serum hizmetinde dikkat edilmesi gereken nokta hastanın şikayetlerine göre hangi serumun uygulanması gerektiğine karar vermektir. Aksi durumda hastaya uygulanacak yanlış bir serum istenmeyen durumlara yol açacaktır.

Evde Sağlık Merkezi olarak alanında deneyimli hemşire ve sağlık personellerimizle Evde Serum Hizmeti vermekteyiz.

Evde Serum Takma Fiyatı

Evde Serum Takma Fiyalarını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için bizi arayın.

İletişim Bilgileri

05522910860

Biz Sizi Arayalım!

500+

Evde Hemşire Hizmeti

202+

Evde Doktor Hizmeti

60+

Evde Fizik Tedavi