whatsap
Etiler 
Evde  Sağlık Hizmeti

Etiler Evde Sağlık Hizmeti

Evde sağlık hizmeti nedir?

Evde hizmet alabilmek özellikle de sağlık konusunda çok önemlidir. Çünkü uç noktada olan hastalıklarda hasta hastaneye gidemiyor hastanede konfor alanı dışında kalıyor ve bu nedenle istemiyor olduğu zamanlarda evde hizmet çok işe yarar oluyor. Evde sağlık hizmetleri özellikle de hasta bakacak zamanı olmayanlar, bakacak kimsesi olmayanlar, bakılabilecek durumda olmayanlar ve sürekli gözetim altında olması gerekenler için önemli bir bakım, tedavi türüdür.

Evde sağlık hizmeti almanın önemini şu şekilde özetleyebiliriz:

Etiler Evde sağlık hizmetleri özellikle de hasta bakacak zamanı olmayanlar, bakacak kimsesi olmayanlar, bakılabilecek durumda olmayanlar ve sürekli gözetim altında olması gerekenler için önemli bir bakım türüdür. Çünkü eminim ki hepimizin geliri gideri var ve bu hastalık anında ise paraya daha çok ihtiyacı oluyor insanların ve bu nedenle de gözleri arkada kalmadan hastalarını bırakacak birilerine ihtiyaçları oluyor ve evde sağlık merkeziolarak hastalarınızın sağlığı ve rahatını önemsiyor, önemseyen hemşireler ile çalışıyoruz. Hastalığın kriz noktası diyebileceğimiz kötüye gitme anlarında evde panik ile ambulans beklemektense bir hemşire ile rahatlığa erişmek daha rahat değil midir? Neyin ne olduğunu bilen, stabil duruma getirebilen birilerinin olması içimizi rahatlatmaz mı? Tabii ki rahatlatır bu nedenle de her ağır, bakıma muhtaç hasta bulunduran evde mutlaka hemşire de bulunmalıdır.

Bizi rahatlatması durumun kötüleşmesini engellemek için bile ağır, bakıma muhtaç hasta bulanan evlerde hemşire bulunması gerekir. Dediğim gibi evde sağlık merkezi olarak hastalarınızı önemsiyor ve önemseyen hemşireler ile çalışıyoruz.

Peki, bu hizmetler nelerdir?

Etiler ilçesinde evde sağlık hizmeti almak isteyen hastalarımız imkanlar doğrultusunda olan her hizmetten faydalanabiliyor.Etiler Hemşirelik hizmeti, Etiler sonda takma,Etiler fizik terapi, Etiler fizik tedavi uzmanı,Etiler Pansuman Hizmetleri,Etiler doktor hizmetleri, Etiler serum takma hizmetleri gibi.

Bu hizmetler neden önemlidir derseniz sonda takmak çok güzel bir örnek olabilir.

Sonda takmak çok zahmetli bir iştir. Sonda takılma işlemi kadınlar ve erkekler için farklıdır. Kadına sonda takma işlemi, erkeklere sonda takılması işlemihasta üzerinde yapılan küçük bir tıbbi müdahale olsa da enfeksiyon, kanama gibi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka hekim veya hemşireler tarafından takılmalıdır. Sonda takma öncesinde sonda aparatları ve tek kullanımlık steril malzemeler hazırlanmalıdır. Sonda takma işlemi hastalarda ağrılı olabilir, bu nedenle hastanın ağrıyı hissetmemesi için başlamadan önce soğutucu jel kullanılabilir. Mesaneye sonda takma işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Hasta yakınları ise sonda değiştirmeye dikkat etmelidir. Bunun nedeni ise:

Hastada sondanın olması, mesanede ve idrar yolunda enfeksiyonlara, taş oluşumuna ve tahrişlere neden olabilir. O nedenle sonda takıldıktan sonra ihtiyaca uygun sürelerde kalmasına dikkat edilmeli ve aralıklı olarak sonda değiştirilmelidir. İdrar sondasının değişim zamanı kullanılan sonda çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Sarı renkli foley idrar sondaları haftada bir değişmesi gerekir iken silikon idrar sondalarının üç haftada bir veya ayda bir değişmesi yeterli olacaktır. Bu süreçte idrar tahlili ile enfeksiyon değerlendirmesi hekim tarafından belirli periyotlarda yapılmalıdır.

Dediklerimi özetlemem gerekir ise:

Etiler Sonda takılma işlemi kadınlar ve erkekler için farklıdır. Kadına sonda takma işlemi, erkeklere sonda takılması işlemihasta üzerinde yapılan küçük bir tıbbi müdahale olsa da enfeksiyon, kanama gibi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka hekim veya hemşireler tarafından takılmalıdır. Sonda takma işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Sonda takıldıktan sonra ihtiyaca uygun sürelerde kalmasına dikkat edilmeli ve aralıklı olarak sonda değiştirilmelidir ve Sarı renkli foley idrar sondaları haftada bir değişmesi gerekir iken silikon idrar sondalarının üç haftada bir veyahut ayda bir değişmesi yeterli olacaktır ancak bunun için doktorlara ihtiyaç vardır.

Bu nedenle de evde sonda takılma işlemi son derece önemlidir eminim ki kimse yakını olan biri için enfeksiyon riskini istemez. Evde sağlık merkezi olarak hastaların sağlığını önemsiyor ve bu nedenle de profesyonel şekilde hastalarınız ile ilgileniriz son derece steril şekilde sonda takar ve değiştiririz.

Sonda takmak için bu iş için eğitimli kişilere ihtiyacımız olduğu için evde sağlık hizmetlerimizin bu kolu önemlidir. Tıpkı hemşirelik hizmetlerimiz gibi

Uç noktada olan hastalıklarda hasta hastaneye gidemiyor hastanede konfor alanı dışında kalıyor ve bu nedenle istemiyor olduğu zamanlarda evde hizmet çok işe yarar oluyor. Ve bunlar içinde firmalar kuruldu. Evde sağlık merkezi de bunlardan biri. Evde hemşirelik hizmetleri özellikle de hasta bakacak zamanı olmayanlar, bakacak kimsesi olmayanlar, bakılabilecek durumda olmayanlar ve sürekli gözetim altında olması gerekenler için önemli bir bakım türüdür. Etiler Evde sağlık merkezi olarak hastalarınızın sağlığı ve rahatını önemsiyor ve önemseyen hemşireler ile çalışıyoruz.

Hastalığın kriz noktası diyebileceğimiz kötüye gitme anlarında evde panik ile ambulans beklemektense bir hemşire ile rahatlığa erişmek daha rahat değil midir? Neyin ne olduğunu bilen, stabil duruma getirebilen birilerinin olması içimizi rahatlatmaz mı?Tabii ki rahatlatır bu nedenle de her ağır, bakıma muhtaç hasta bulunduran evde mutlaka hemşire bulunmalıdır. Ve Bu nedenle de bu tarz firmalar önemli kuruluşlar haline gelmiştir.

Evde sağlık hizmeti almanın önemini şu şekilde özetleyebiliriz:

Etiler Evde hemşirelik hizmetleri özellikle de hasta bakacak zamanı olmayanlar, bakacak kimsesi olmayanlar, bakılabilecek durumda olmayanlar ve sürekli gözetim altında olması gerekenler için önemli bir bakım türüdür. Çünkü eminim ki hepimizin geliri gideri var ve bu hastalık anında ise paraya daha çok ihtiyacı oluyor insanların ve bu nedenle de gözleri arkada kalmadan hastalarını bırakacak birilerine ihtiyaçları oluyor ve evde sağlık merkezi olarak hastalarınızın sağlığı ve rahatını önemsiyor, önemseyen hemşireler ile çalışıyoruz.

Hastalığın kriz noktası diyebileceğimiz kötüye gitme anlarında evde panik ile ambulans beklemektense bir hemşire ile rahatlığa erişmek daha rahat değil midir? Neyin ne olduğunu bilen, stabil duruma getirebilen birilerinin olması içimizi rahatlatmaz mı? Tabii ki rahatlatır bu nedenle de her ağır, bakıma muhtaç hasta bulunduran evde mutlaka hemşire de bulunmalıdır.

Bizi rahatlatması durumun kötüleşmesini engellemek için bile ağır, bakıma muhtaç hasta bulanan evlerde hemşire bulunması gerekir. Dediğim gibi evde sağlık merkeziolarak hastalarınızı önemsiyor ve önemseyen hemşireler ile çalışıyoruz.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler:

Güncel Haberler

500+

Evde Hemşire Hizmeti

202+

Evde Doktor Hizmeti

60+

Evde Fizik Tedavi